Menu

11/12/2012

Victoria's Secret Fashion Show 2012

 
Dünyanın en çok beklenen ve merak edilen iç çamaşırı defilesi, Victoria's Secret Moda Show, New York'ta özel davetlililerin katılımı ile  perdelerini açtı. 2012 VS Moda Show'unda, tema daha çok sirk ve doğa temalarını , özellikle çiçek desenleri çok kullanışmıştı.
Her sene olduğu gibi, bu sene yapılan gösteride en populer iki model; Adriana Lima ve Alessandra Ambrosio 2.5 milyon Usd'lik en pahalı modelleri giyerek boy gösterdiler.
Sahne ve gösterinin daha da ateşlenmesi için ise superstar Bruno Mars, Rihanna ve Justin Bieber Victoria's Secret için en populer şarkılarını seslendirdiler.
Merak edenler için bu seneki şovda yer alan modellerin isimleri sırasıyla; Adriana Lima,Miranda Kerr, Doutzen Kroes, Alessandra Ambrosio, Candice Swanepoel, Lily Aldridge, Erin Heatherton, Constance Jablonski, Behati Prinsloo and Karlie Kloss
 
The most awaited and viewed lingerie fashion show in the world, the Victoria's Secret Fashion Show, opened its curtains for a selected audience in New York. It seems that for the 2012 VS Fashion Show, Victoria's Secret Angels flaunted their hot bods dressed in sizzling lingerie designs that were inspired by various themes including circus and nature, particularly flowers.
This year the catwalk was drizzled with two of Victoria's Secret popular models, Adriana Lima and Alessandra Ambrosio, who was this year's lucky model to be awarded the honor of wearing Victoria's Secret 2012 Fantasy Bra worth a cool $2.5 million.
Rocking the stage and boosting the energy during the show were superstars Bruno Mars, Rihanna and Justin Bieber, who played their hottest songs with the bombshell models.
This year's models were: Adriana Lima, Miranda Kerr, Doutzen Kroes, Alessandra Ambrosio, Candice Swanepoel, Lily Aldridge, Erin Heatherton, Constance Jablonski, Behati Prinsloo and Karlie Kloss
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...