Menu

7/27/2012

Chanel Fleur de Lotus 2012 Makeup CollectionChanel, yine yaratıcılığını kullanarak yeni bir makyaj kolleksiyonuna imza attı; Fleur de Lotus: Lotus çiçeği yaprakları kullanılarak yaratılan bu seride , taze çiçek kokuları ve pigmentlerin mükemmel senkronizasyonu ile dişiliğin vurgulanması amaçlanmış.

Chanel'in Fleur de Lotus 2012 makyaj koleksiyonu, özellikle çiçeklerden alınan pigmentler ile yaz için mükemmel  (bildiğiniz gibi çiçek bahçeleri makyaj yaratıcıları  için  her zaman büyük bir ilham olmuştur), taze ve baştan çıkarıcı bir seri olmuş.Lotus çiçeği özü ve zarif cazibesi mükemmel bir şekilde ,Chanel tarafından titizlikle kullanılarak,  bu cezbedici kolleksiyon ortaya çıkmış. Denemeden önce isterseniz bir göz atalım! :)

Chanel, put on display its creativity by launching various makeup collections this year including the Fleur de Lotus, a makeup collection that is in perfect sync with the season and which aims to accentuate femininity using fresh and fab pigments. 

Chanel's Fleur de Lotus 2012 makeup collection displays a wonderful palette of floral inspired pigments (flower gardens have been a huge muse for makeup creative directors), particularly lotus flower pigments which aim to create a fresh and seductive look that is perfect for the summer season. The essence and elegant allure of the lotus flower has been perfectly captured by Chanel, so no wonder that these sizzling pigments will lure you into giving them a try. :)

From left to right:  1- Chanel Les 4 Ombres Rives Eyeshadow Palette, 2- Chanel Stylo Yeux/Waterproof Eyeliner, 3- Chanel Joues Contraste Powder Blush


Left: Chanel Aqualumiere Gloss: 1-Roselin - a sweet pink, 2- Alize - a natural sheer nude,  Right: Chanel Illusion D'Ombre eyeshadow

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...