Menu

9/21/2012

Sonbahar Favori Trendi : Oxblood / Fall Favorite Trend : Oxblood or "Chianti"

 


Bu sezon heryerde onunla karşılacağız. Oxblood rengi veya bir başka deyişle "Chianti" den bahsediyorum. Sezonun en hit trendi koyu kırmızı olacak! Bu ifade garip ve  biraz rahatsız edici  de olsa , koyu kırmızı,2013 Sonbahar / Kış sezonu için  imza renklerden biri olmaya aday. Oxblood rengini şimdiye kadar ,Alexander McQueen, Yves Saint Laurent, Gucci, Givenchy, ve J Brand 'in moda şovlarında önceden görmüş, yavaş yavaş ısınmaya başlamıştık. Bu karanlık kırmızı rengi yeni sezonda  hemen hemen her üründe bulmak mümkün olacak gibi gözüküyor. Özellikle süet ve deri kumaşların kullanıldığı ayakkabı, çanta, kemer, cekelerde sıkça göreceğiz. Ayakkabılarda ise Dr Martins'den Christian Louboutin'e kadar ünlü tasarımcılar bu rengi çoktan kolleksiyonlarına katmışlar. Oxblood renginin bir başka sevdiğim özelliği ise  unisex bir renk olup kullanabilmesi...
 
Ben  Oxblood'u  kırmızı  rengin en belalı eski kuzeni koyu kırmızı olarak düşünmek istiyorum. :) Çünkü çok karanlık, karamsar, ama sofistike. Bence bu derin, zengin renk hemen  hemen her şeyin daha sert ve lüks görünmesini sağlıyor. Ve sizlere ufak bir tavsiye: Bu rengi lacivert, gri , siyah veya nötr bir renkle kombinleyin.. Emin olun muhteşem görüneceksiniz! :) 
Peki Siz bu renkle ilgili olatrak ne düşünüyorsunuz? Öyleyse Biraz   lükl Oxblood hakkında konuşalım, ne dersiniz? :)
 
There will be Oxblood(or "chianti" as some call it) !Yes, while that phrase is odd and vaguely disturbing, the color Oxblood is the must-have color for the Fall/Winter season. Oxblood was seen on the runways of Alexander McQueen, Yves Saint Laurent, Gucci, Givenchy, and J Brand. This dark shade of red can be found mostly in suede and leather, and can be worn in jackets, gloves, belts, purses, and shoes. Every shoe designer from Dr Martins to Christian Louboutin has used Oxblood– so this color can be worn by tomboys, girly girls, and both sexes. I like this color because it is not the traditional Winter red, but it is not radically new nor too trendy to wear for only this year. Oxblood is a great color and one of the few trends that can appeal to almost everyone.

I like to think of oxblood  as red’s badass older cousin. :) It's dark, moody, but sophisticated too. As fir me this deep, rich color makes just about anything look edgy and luxe. For a litte advice:You can try a monochromatic look or offset it with chic neutrals like navy, gray, or black.
What do you think of the Oxblood trend? So Let's Talk Oxblood - The Luxe Color You're Obsessed With :)
 

1- Versus Dress - $1,125  2- Balenciaga bracelet $225 3- Alexander Wang sweater $750  4- Chanel "Vamp" nail polish $25  5- Tibi pants $425   6-  Tabitha Simmons bootie $ 1,495
 1. Rebecca Minkoff; $195 | 2. Diane Von Furstenberg; $525 | 3. London Fog; $135 | 4. Badgley Mischka; $465
Tommy Hilfiger Skirt, $898
Stuart Weitzman pumps, $450
Michael Michael Kors bag, $348
ASOS dress, $250

 
Oxblood / maroon / burgundy outfit

 Flower print dress
topshop.com
 

Alexander McQueen zipper boots
alexandermcqueen.co.uk
 

Lanvin enamel earrings
net-a-porter.com
 

AllSaints antique jewelry
allsaints.com
 

1 yorum:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...