Menu

9/09/2012

Güzellik Köşesinden Son Haberler / News From Beauty

  1. MAC Office Hours Fall 2012 Makeup Collection

Eğer bir MAC kozmetik tutkunuysanız, ve uzun ömürlü makyaj malzemeleri tercih ediyorsanız, sizlere güzel bir haberim var. MAC, sonbahar için " The Office Hours" isminde yeni  bir kolleksiyonla karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Adından da anlaşılacağı gibi, hedeflenen kitle sabahtan akşama yoğun çalışan ofis hanımları.
Tüm malzemelerde kullanılan pigmentler ve renkler sizi sabahtan geceye taşıması için özel olarak seçilmiş. Yani çalışan hanımların artık makyajım akşama kadar kalırmı diye bir derdi kalmayacak. İstreseniz kolleksiyonda neler var göz atalım, ne dersiniz? :)
 
If you're a fan of the professional makeup brand MAC Cosmetics you're going to be all smiles as the brand has announced the launch of yet another fab makeup collection this fall. The Office Hours collection brings long lasting perfect looking pigments to the beauty scene.
Although this is not the brand's only collection created for the fall season, this is still a collection that is worth checking out as the pigments have been designed for the women that have 'a real head for business', meaning the pretty pigments feature a long lasting formula and a coloration that works perfectly from day to evening. A great option for the working ladies that want to look flawless for hours. So check out the collection and pick your new season favorites.


 

2.  Ciate Caviar Manicure Fall/Winter 2012 Nail Sets

 

İşte, çok hoşuma giden bir haber daha :) Biliyorsunuz, Ciate markası İlkbahar Yaz Havyar oje trendiyle bir çığır açmıştı. Bu talebi gören firma bu enerjisini durdurmadan yeni kolleksiyonunu basına tanıttı. Geçmiş sezondaki renkler gibi yeni sezon da çok iddalı renklerle geliyor. Yalnız önceki Ciate Havyar Manikür yazımda ( buraya tık tık ) belirttiğim gibi, bu ojeler Ciate resmi sitesinde satışa çıkar çıkmaz tükeniyor. O yüzden firmanın sitesine ara ara bakıp, ürün satışa çıkar çıkmaz kaçırmamakta fayda var :)
 
Now, I love to annouce this news to you :) After the successful release of the previous three tone Ciate Caviar nail polish sets and the Ciate Velvet fall 2012 nail varnishes, the brand channeled its energy to extend the color range of its Caviar nail lacquers and the result exceeded our expectations.
As from my previous post about Ciate Cavıar Spring/Summer(click here), there will surely be sold as hot cakes, so follow the Ciate's web side,  and pick new seasons favorites' when they become available for purchase :)


1 yorum:

  1. http://urun.gittigidiyor.com/kozmetik-kisisel-bakim/ciate-caviar-yeni-moda-manikur-67438161

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...