Menu

6/10/2012

MAC'den yeni haber / New News From MAC

Son günlerde dikkatimi çeken önemli bir birleşmeden size bahsetmek istiyorum. Yeniliklere açık olan sevdiğimiz MAC kozmetik New York'lu moda markasıRuffian ile yine imza bir kolleksiyon yarattı. Bu birleşme hem  bu sezonun  hem de gelecek sonbahar için en populer ve en trendy ürünlerini kapsıyor. Yani sadece tek bir sezonla sınırlı olmayacağını size söyleyebilirm. Kolleksiyonda hem "nude" dediğimiz sezonun trendi doğal renkler var, ilave olarak kış renkleri parlak kırmızı, siyahlar da var. Ruffia markası tasarımcıları, Brian Wolk ve Claude Morais , kendilerine özgü yenilikçi manikür trendlerini ve renklerini MAC rujları  ile birleştirerek muhteşem bir seri yaratmışlar.
Bu değişik kolleksiyonda Raffian markasının imza haline gelmiş  yarım ay şeklindeki klasik Fransız manikürü 2 değişik tonlamayla üç farklı seri ortaya çıkarmış: abanoz- altın , kırmızı-siyah ve bej-siyah. Bunlara uygun parlak ruj serisi de ayrıca tasarlanmış. Bu arada bu yeni kolleksiyon 18 Haziran'dan itibaren  limitli sayıda ve zamanda bulunacakmış. İlgilenenlere duyurulur! :)

A new collaboration  between  MAC cosmetics and New York fashion label Ruffian has captured all of our attention, that I wanted to quickly share this news with you.The Ruffian x MAC collection displays the hottest and most popular trends this year, making them a perfect option to consider not only for the summer of 2012 but also for the rest of the year as well as red, black and nude are the colors that conquered designers this fall season. Ruffian designers, Brian Wolk and Claude Morais took their love for cool innovative manicure designs and color and with the help of MAC, transposed their ideas in a press-on manicure collection that features matching velvety lipsticks that will surely not go by unnoticed.
The super chic designs display Ruffian's signature half-moon manicure, which is a reinterpretation of the oh-so-popular traditional French manicure featuring two color tones in either ebony and gold, red and black, or beige and black. The nails are easy to use, so browse through the designs and matching lipsticks and pick your best match as they are all amazing.The collection will be available for purchase for a limited time only starting 18 June at MAC Cosmetics. So who be interested should keep this dates on their calender! :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...