Menu

4/02/2012

Trend Alarm : PeplumsPeplumlar   İlkbahar/ Yaz 12 döneminin  trendlerinde  bu sene  üst sıralarda yerini alıyor. Baharın diğer getirdiği 50'ler akımı ile beraber kullanılan çiçek desenleri , pastel tonlar gibi peplumlar da kadınları olduğundan daha şık ve feminen  yapıyor.
Günümüzde  peplum en çok elbise ve kalem eteklerde görülüyor, özellikle ofiste  ve gece giyiminde peplum bir üst ve kalem etek , çok sofistike ve elegan durabiliyor. Ayrıca peplum modellerin en kurtarıcı özelliği, bedeni olduğundan ince göstermesi.
Peplum modeller bu sene Alexander McQueen, Jason Wu,Vera Wang, Celine, Givenchy, Thierry Mugler, Dolce Gabbana, Givenchy, Marc Jacobs ve daha birçok tasarımcı tarafından moda showlarında kullanıldı. Ayrıca Beyonce, Emma Stone, Blake Lively, Victoria Beckham gibi ünlüler de bu modeli sıklıkla kullandı.

Peplums are a hot trend this spring. Thanks to other huge trends such as, pastels, 50's retro and florals SS12 is all about classic, ladylike chic.
A simple peplum top teamed with a pencil skirt instantly creates a smart, timeless outfit for the workplace and for an evening style nothing looks more sophisticated than a  dress with peplum detail.
Designers were loving this trend on the spring/summer catwalks. Alexander McQueen, Jason Wu Vera Wang , Celine, Marchesa, Givenchy, Marc Jacobs, Dries Van Norton and other famous designers both used peplums in their shows
Celebrities spotted looking beautiful in peplum include Beyonce, Emma Stone, Blake Lively and the main lady of fashion - Victoria Beckham.


Jason Wu - uses softer look with pastel colours


Givenchy

Givenchy

Alexander McQueen - showcased structured skirts with heavy embellishment

Celine


Ve işte aşağıda benim sizlere  hazırladığım peplum kombinasyonlarım. Bakalım beğenecek misiniz? :)

And below I prepared you a peplum used coombinations for every occasionss. Hope you will like it! :)

Peplum for Special night

Peplum for everyday

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...