Menu

4/24/2012

Trend : Ombre (Renk Gölgeleri)


Ombre, ve ya derece derece değişen renkler. Aslında "Ombre" kelime anlamıyla Fransızca gölge anlamına geliyor, fakat güzellik ve moda endüstrisinde de bu kelime sıkça  kullanılır ve renklerin acıktan koyuya dogru sıralanması anlamına gelir.
Şu günlerde yine bu kelimeyi sıkça duymaya başladık, zaten moda dünyasında bir trend olduktan sonra etrafımızda bolca görmemizden daha doğal ne olabilir ki, değil mi? :) Düşünürsek herkes bu trendi pek sevmeyebilir ( bahsettiğim sadece tekstil ürünlerinde kullanılan Ombre değil elbette- ombre tırnaklar, ombre saç renkleri vs.) fakat aslında doğaya bakacak olursak bu renk geçişlerini ister istemez seviyoruz. Mesela  denizaltı fotograflarını bir düşünün ve ya bir mürekkebin suya damlatıldıktan sonraki yavaş dalgalanmaları ?.. gözünüzde canlandırdınız mı? Aşağıdaki resimlerden ne dediğimi  anlayabileceksiniz. :)  Çok güzel ve hayranlık uyandırıcı değil mi?

Ombre, or a gradient or gradienteffect.  Although natural ombre 'shadow' in French means and a much used word in the beauty industry and  it now seems as if 'ombre' a whole life of its own. It was developed into a real trend that almost impossible to hit from both the beauty and the fashion industry. And I love it! Ok I accept that many people do not like this trend,( ombre nails or hair colours) but dont think this on only in textile.. For instance think  of underwater photos or pictures of ink that is in water in slow motion. To see it, look at the pics below; you can now understand what I meant. Beautiful and admirable heh? :)

Belki Ombre  bir saç rengi veya kıyafet sizin tarzınız değil, fakat eminim aşağıdaki gibi bir düğün pastası ve çiçek düzenlemesine kimse hayır diyemez! :P

And maybe that Ombre hair or clothing is not your thing, but you can not deny that a cake or an ombre ombre floral ornament you (women) heart beat faster?


 
Bana göre, ombre trendi güzellik ile başladı ve daha sonra moda ve aksesuarlara uygulandı diye   düşünüyorum. Hadi biraz ombre tırnaklara göz atalım şimdi!

I think the ombre trend started with beauty and is later beaten to fashion and accessories. Ok Let's look some Ombre Nail trends below!


Ombre Saç? Eğer profesyonel kişilerce yapılırsa gayet güzel göründüğünü düşünüyorum. Önemli olan kademeli geçişin başarılı uygulanması. Aşağıda Lady Gaga ve diğer bazı ünlülerden size örenkler seçtim.

Ombre Hair? If it had  done by  proffesionals, it would be fantastic. The important trick is that to  apply gradual transition well. I chose some examples including Lady Gaga and other artist.


Ombre Saçlardan sonra biraz da  modaya dönelim. Aşağıda Ombre trendinde keşfettiğim maksi etek ve elbiseleri bulabilirsiniz!

After Ombre  Hair and Nails I discovered Ombre Fashion! Below example ombre maxi dresses and skirts!


Ombre üstler:
Ombre blouses and tops:


Ve hatta Ombre çoraplar:
And there are even ombre tights:


Kesinlike bu trendi çalışanlar da tercih ediyor. Hatta Obama'nın eşi Michelle Obama da bu trendi kullanıyor. :)

Indeed, even business people can no longer avoid the ombre trend is back! How about ombre business suits? Whether ombre suit of Michelle Obama?


Ve tabiki Ombre çantalar :)

And off course Ombre bags :)


Bu yıl Dudaklara her trend uygulandı. Ombre trendi de bu rüzgardan nasibini almış görünüyor. :)
This year, the  lips are the central. So, our lips can not escape the ombre trend!


Sırada ne var? Ombre düğün detayları? O zaman bekleyin :) <3

What's next? Ombre wedding details? Oh wait then :) <3


 Ve son olarak Ombre dekorasyon:

And the last Ombe decorations :


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...