Menu

3/08/2012

Sonbahar-Kış 2012 Trendi Kristal Kaşlar Mı? / Fall-Winter 2012 Trend is Crystal Brows?


Chanel'in Paris Moda Haftalarında yaptığı defileler herzaman efsane olur ve büyük yankı uyandırır. Gerek kullandığı sıradışı materyaller gerek lüks oluşun hissettirdiği fark hemen farkedilir. Chanel  son moda showunda yine farklı bir konsepte imza attı. Son birkaç senedir trendi belirleyen oje renkleriyle öne çıkan güzellik ürünlerine  bu sene de kristal kaşları ekledi. Parlak kristal ve kumaşların ağırlıkta olduğu kolleksiyonda tüm mankeler taşıdıkları kıyafete göre bu kristal kaşlardan takmışlardı.
Ürünler ne zaman satışa sunulacak henüz bir bilgi yok ama içimden bir ses bu Parlak kaşları etrafımızda görmek için sonbaharı beklemeyeceğiz diyor. Bu trendi önümüzdeki ilkbahar ve  yaz aylarında görürsek şaşırmayın derim! :)

Chanel’s runway shows at Paris Fashion Week are always the stuff dreams are made of; and like legends ,from their elaborate sets and luxurious attire, to their consistently top-notch beauty.  This year, the eyebrows have it for Chanel’s newly beauty trend.  Forget your run of the mill nail art, this luxury house wants to bedazzle your brows.  Each of the models for the fall/winter 2012 show was styled with adorned strips of crystals and mineral rocks in color themes to coordinate with their runway look.
 As is the brand’s custom, all of the makeup, nail lacquer, and other beauty products used for the show will even eventually find its way down to the Chanel boutiques and high-end beauty counters everywhere.  We’re not sure exactly how and when this beauty trend will take off, but we’ll bank on the crystal-encrusted eyebrow being everywhere this spring and summer. So do not surprise! :)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...