Menu

3/06/2012

TREND : Heel Top Sneakers

Genellikle spor ayakkabı giyen bayanların, özellikle yüksek topuklu ayakkabıya geçmekte zorlanması oldukça normaldir. Spor ayakkabı ve yüksek topuklu ayakkabılar tamamen farklı tarzlardır ve  her iki stil de vücudumuzun ağırlığını farklı dağıtır. O yüzden bir ayakkabıya alışkın olan kişinin diğerine alışması zaman alır. Sizlere iyi bir haberim var. Bunu gören markalar, hem rahatlığından   hem de şıklığından ödün vermek istemeyen bayanlar için bilekte biten klasik spor ayakkbılarından farklı modeller tasarladılar.
Ben bu trendi çok seviyorum ve günlük hayatımda giymekten keyif alıyorum. Sizlere birçok markanın değişik tarzlarda 2012 kolleksiyonlarından örnekler hazırladım. Bunlar içinde bildiğimiz lüks markalar da var, daha günlük kullanılan markalar da var. Bütçesine göre seçim size kalmış. Ama benim size önerim 2012'de bu tarz spor ayakkabılardan bir tane edinmeniz. :)

It's quite common for women ,who spend most of their time in sneakers,  having difficulty transitioning into new shoe styles, especially those with high heels.Sneakers and high heels are totally different things. Different shoes distribute our body weight differently, and if we are so accustomed to one shoe, making a switch takes a lot of getting used to.The good news is, sneakers are actually much better for your feet than high heels are - but there are some occasions when many of us feel that sneakers or casual shoes just won't do. I have good news. By observing this need, top brands designed new styles for classical sneakers to ladies who  refuses to compromise on comfort and elegance.These sneakers are ending at the wrist.
I love this trend, and enjoy wearing in everyday life. I have prepared 2012 collections of some models changing from luxury brands to normal daily brands.According to the budget  offcourse the choice is up to you. But my suggestion for you  to get one of these pairs in 2012. :)

Ankel -Top Sneakers - Luxury

Heel Top Sneakers - LuxuryAnkle Top Sneakers - Daily

Heel Top Sneakers - SportBu kadar modelden sonra benim Adidas'ımı da sizlerle paylaşmasam olmazdı. İşte buradaki de benim high sneakerım :)

After such models  I wanna also share my lovely Adidas. Here is my high sneaker.. :)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...